Filmový duben zachrání před utonutím animovaní Piráti

Na první pohled se zdá duben v kinech poměrně slabý. O pozornost však volá první letní blockbuster, který tentokrát natočili podle stolní hry – Bitevní loď. Stoleté výročí zkázy Titanicu se pokusí připomenout obnovená premiéra Cameronova majstrštyku ve 3D, která tak následuje Star Wars z února. Vrací se také Prcičky ve čtvrtém díle, chystá se na nás letošní první nová variace na Sněhurku a adaptace populární české knihy Můj vysvlečenej deník dorazí koncem měsíce. Jistotu všech jistot ale představuje loutkový animák studia Aardman Piráti.
Piráti

Chceme nová dobrodružství Wallace a Gromita. Studio Aardman je však na příběhy této dvojice poněkud skoupé. Celovečerní film Prokletí králíkodlaka získalo Oscara a bylo fantastickou jízdou plnou nápadů. Televizní kraťas Otázka chleba a smrti pak bylo o něco slabší. Zatím nám tedy může být útěchou, že aspoň Aardmani jako animační studio nespí a přichází s novým materiálem. Ten s trochou štěstí nebude ani v nejmenším navazovat na pirátskou tetralogii s Johnny Deppem, kterou loni kvalitativně potopil muzikálový režisér Rob Marshall, ačkoli loď zůstala strašit nad vodou díky miliardovému zisku. V letošní vtipné skopičině se Pirát Kapitán se svou bandou mořských vlků pouští do souboje s Černým Bellamym, aby získal hodnotný titul Pirát roku. Podíváme se do Karibiku i Anglie za královnou Viktorií, aby Piráti dokázali, že není lepšího léku na nudné rozumování než kopec dobrodružné srandy. Vyplouvá se 26. dubna, takže všichni na palubu.
Project X

Film šitý na míru současné mladé generaci, která je zvyklá na pořádné večírky, na nichž jdou jakékoli limity společenského chování stranou, a která je odkojená internetem a klipovitým stylem YouTube. Producenti ze společnosti Warner Bros. připravili fiktivní záznam z jedné z největších party všech dob, kde nebude nouze o nemístné chování, sprosťárny a nahotu a plamenomet v akci. Dílo s názvem Project X se prezentuje jako fiktivní dokument účastníků této neopakovatelné noci, záběry tak pořizují vlastnoručně. Nic jako klasické postavy a tradiční vyprávěcí schémata v tomto filmu nejspíš neplatí. Náplň této alternativní kinematografické nabídky nejspíš přinese pohled na zidealizované představy mladých o životě. Máte-li odvahu a příslušný věk, v kinech se to rozjede od 26. dubna.
Tady to musí být

V šílenější a divnější roli už Seana Penna asi neuvidíte. A jeho proměna je o to poutavější, že je mu už přes padesát. Oblékl se totiž ve stylu gothic, což obnáší i neuvěřitelné tmavé číro, a představuje stárnoucí rokovou hvězdu. Ta si očividně nechce přiznat, že čas letí, ale on ani Ozzy Osbourne s věkem nemění svou image. Italsko-francouzsko-irskou road movie má na svědomí režisér Paolo Sorrentino, který u nás uvedl například drama Božský o nesmrtelné politické osobnosti. Hlavní postava jménem Cheyenne se aktuálně vypořádává s tím, že mu zemřel otec, s kterým přes třicet let nemluvil. Ten si prošel peklem koncentračního tábora v Polsku a Cheyenne se rozhodne pokračovat v tom, o co jeho otec usiloval. Najít trýznitele z Osvětimi. Na cestě po Americe však najde možná i něco jiného. Co to bude, se dozvíme 19. dubna.
Vrtěti ženou

Pokud vás titul filmu nezaujal a vnímáte jej jako nějakou variaci na film Vrtěti psem s Robertem De Nirem, asi byste další bajku o tom, jak média mohou manipulovat se světem, vyhlíželi dost marně. Jednodušší je říct, že Vrtěti ženou vypovídá o tom, jak se zrodil první vibrátor. Jestli jste se ještě nechytli, možná zaujme, že příběh se odehrává ve viktoriánské Anglii, kde se Mortimer Granville a Dr. Robert Dalrympley zabývají léčbou ženské hysterie. Dalrympley se nebrání novým léčebným metodám, testuje užitečnost pijavic i pouštění žilou, nejnovější vynález na pomoc ženám trpícím hysterií se však stane natolik efektivní a populární, že se jim dveře s dámskou klientelou netrhnou. Kdo se už teď cítí pohoršen, nechť je ubezpečen, že od 19. dubna nás čeká kombinace komedie a romantiky.
Báječný hotel Marigold

Režisér, scenárista a producent Tomáš Magnusek neustále dává do kupy stárnoucí hereckou elitu českých filmů, aby utápěli svůj dávný věhlas ve filmech jako Pamětnice a Školní výlet. Jinak na to šel Robert Schwentke v akční taškařici RED a pochvalu si od zámořských kritiků vysloužil i Báječný hotel Marigold. Režisérem Marigoldu je John Madden a se scénářem Oleho Parkera podle knihy Deborah Moggach úročí bohaté filmařské zkušenosti. V britském komediálním dramatu se sejdou skutečně velká jména – Bill Nighy, Maggie Smith, Tom Wilkinson či Judy Dench. Křena jim k tomu bude dělat hvězda oscarového filmu Milionář z chatrče Dev Patel. Skupina seniorů přijíždí do luxusního indického hotelu, který si našli na internetu a který slibuje prožití krásného stáří. Na místě je čeká velké překvapení. Hotel není až tak nablýskaný. Rozpadá se, na všem leží vrstva prachu a v posteli vás může překvapit hejno ptáků. Ubytování startuje od 19. dubna.