Jak jsem vybíral kytaru... (2. díl)

Jak jsem již naznačil v prvním díle, rád bych si pořídil kvalitní kytaru, naučil se pořádně hrát a třeba se jednou stal slavným kytaristou. Pro tento účel jsem zvolil elektrickou kytaru a vsadil na jednu z nejprestižnějších značek nejenom na českém, ale i na světovém trhu.
Jedná se o výrobce s velmi bohatou historií. Tím není nikdo menší, než značka Gibson. Konkrétně jsem vybral model z řady Les Paul, kterou na naší hudební scéně proslavil třeba Radim Hladík s kapelou Blue Effect. První modely této kytary opustily výrobu již v roce 1952.

V konkrétním výběru jsem se držel v nižších cenových relacích a po dlouhém rozhodování jsem nakonec zvolil model GIBSON Les Paul 60s Tribute EB CH. U něho mě zaujalo jednak celkové provedení, ale především dokonalá kvalita. Tělo kytary je vyrobeno z mahagonu a její top naopak z javoru. Díky důslednosti, se kterou se v dílně Gibson kytary vyrábějí, si mohu být jistý, že bylo použito to nejkvalitnější dřevo. Navíc je veškerá výroba prováděna ručně, takže každý majitel kytary vlastně kupuje jedinečný originál.
U této kytary mi kromě jiného vyhovuje i nastavení výšky strun, což je určitě jedna z předností, kterou mnozí profesionální či amatérští hráči ocení a pomůže jim to k tomu, aby svůj nástroj dokonale zvládli.
Samozřejmě bylo důležité zaměřit se také na snímače. V tomto případě se jedná o typ Gibson Burstbucker, které jsou použity i u mnoha dalších kytar této značky a jsou zárukou perfektního zvuku. Samozřejmě vždy záleží na žánru, který chcete hrát. Já osobně jsem se rozhodl jít střední cestou, ale pokud potřebujete kytaru se skutečně silným a ostrým zvukem, více než Gibson vás zaujme Fender Stratocaster, která by v tomto ohledu měla vaše požadavky splnit. V tomto mnou vybraná kytara mírně zaostává, ale na druhou stranu plně vyhoví tomu, co od ní potřebuji.
Reklama