literatura-hlavní
Kategorie: literatura-hlavní
Svobodné blogování na Svobodný blog

Chcete se něco dozvědět? To je velmi snadné, ne? Otevřete noviny, zapnete televizi. Vlastně, později už to nakonec raději přestanete dělat. Všude se řeší stále něco, jenomže stále totéž. Informace jsou však neucelené, útržkovité, není čas se žádným tématem zaobírat do hloubky. Ze všech stran vás média chtějí šokovat, pobouřit, vyvolat kontroverzi, zapůsobit na emoce. Kde máte získat seriózní informace? Zkusíte to na internetu, tam se přece dozvíte všechno, vyhledáte si téma, které vás zajímá, a můžete se jím zaobírat tak dlouho a tak podrobně, jak to sami uznáte za vhodné. To už vypadá nadějně, že? Jeden zdroj tvrdí to, další ono, třetí se pro změnu vehementně snaží popřít oba předešlé názory. Z toho zase nejste moudří.
Noc literatury 2016 představí severské autory, buďte u toho!

Příští týden ve středu budou mít všichni příznivci literatury jedinečnou šanci setkat se s méně známými evropskými díly na neobvyklých místech a v podání slavných osobností. V desítkách měst proběhne jubilejní ročník Noci literatury. Hlavním iniciátorem této akce jsou sice Česká centra – příspěvková organizace Ministerstva zahraničních věcí ČR, ale probíhá i v několika zahraničních městech. Letošní desátý ročník chce poukázat na současné evropské autory ze severu. Přijďte je posoudit také vy.
Startér zaměřený na knihy

Sníte o tom, že byste vydali knihu, ale bohužel na to nemáte dostatek prostředků? Nevzdávejte se tak snadno, neschovávejte svou knihu do šuplíku! Proměňte svou představu v realitu! Pomůže vám v tom první český startér zaměřený ryze na knihy.
Knihománie 2014 ve znamení dobrého jídla a literatury

Od 22. října do 22. listopadu probíhá Knihománie, akce, která je prezentována jako „vrchol knižní sezóny“. Vychází při ní 22 knižních bestsellerů různých žánrů a pro různé cílové skupiny. Pojďme se podívat, co pro nás letos nakladatelé připravili.
Encyklopedie stále žijí
Tištěné encyklopedie patřily ještě před několika lety mezi hlavní formu zjišťování informací, když lidé neznali nějaký termín či výraz. Tato forma vzdělávání je v dnešní době takřka minulostí, neboť díky internetovým encyklopediím a vyhledávačům lze najít veškeré informace pohodlně na počítači. Nicméně i v dnešní době mají encyklopedie stále něco do sebe.
Zemřel tvůrce dětských knih a pokračovatel Foglara Svatopluk Hrnčíř
Minulý čtvrtek, dne 4. září
2014, zemřel ve věku 88 let pohádkář, pokračovatel Foglarových
příběhů, jeden z autorů Čtyřlístku a písař klubu Mladý hlasatel
Svatopluk Hrnčíř. Jeho příběhy okouzlily nejednu dětskou duši.
Vycházely knižně i časopisecky na pokračování v Junáku, Ohníčku,
Sluníčku či Mateřídoušce. Kromě toho psal rozhlasové pohádky, přepsal
například Troskova Vládce mořských hlubin. Tvorba příběhů se pro něj
stala doslova posedlostí, která naplno vypukla až v důchodovém věku, kdy
se pustil do psaní knih a plnění stránek časopisů přenechal
mladším.
Jak se nejlépe naučit anglicky?

Angličtina je světový jazyk – kdo ji neovládá, nemůže mířit vysoko. V České republice působí řada nadnárodních firem, které znalost angličtiny vyžadují, a pokud ji neovládáte, jste prostě mimo. Stejně tak i české firmy chtějí, aby jejich zaměstnanci byli vzdělaní a uměli komunikovat v angličtině. Zkrátka platí, že kdo neumí, nemá skoro šanci za zisk dobře placeného místa. Ukážeme vám, jaké metody jsou ve výuce anglického jazyka ty nejlepší.