Šílenství Nizozemce Johana van Duykerena v galerii Ars Diva

Johan van Duykeren z Nizozemí vystudoval AVU v Antverpách. Někdy je přiřazován k Vincentu van Goghovi díky výsledkům své kreativní tvorby, která je silně ovlivněna aktuálním stavem jeho mysli. Svou vlastní tvorbu popisuje doslova jako „vyjádření svého šílenství“. Výstavu Johana van Duykerena můžete navštívit v galerii Ars Diva už jen do 26. července.
Obrazy putující v ulicích Prahy

Snap Your Own aneb Obrazy do ulic! je výstavní projekt představující pět mladých výtvarníků na veřejných místech v Praze a v klubu Sběrné suroviny. Proběhl ve dnech 18. a 19. července. Jednalo se o tzv. mobilní výstavu v pražských ulicích, konaly se přednášky s umělci, k vidění byly dále různé instalace a performance. Zajímavostí je, že mobilní výstava neměla předem vytyčenou trasu. K dispozici byly mapy s vyznačenými oblastmi a pět záchytných bodů, kde se díla zastavila. Tam byla možnost si díla v klidu na chvíli prohlédnout, než se vydala na cestu dál.
Milan Guštar v DOXu

Až do 14. října bude v DOXu otevřena výstava hudebního skladatele, programátora a konstruktéra Milana Guštara, který je veřejnosti znám v oblasti nezávislého filmu, divadla, alternativní hudební scény a scény audiovizuálního umění. Nyní je v DOXu k vidění Guštarova výstava, která je v podstatě jeho první samostatnou a zároveň velmi přehlednou výstavou. V rámci výstavy se 29. září koná její komentovaná prohlídka s názvem Guštar s umělcem Milanem Guštarem.
Esence Evy Fišerové v Nové síni

Esence – to je název výstavy skleněných a bronzových plastik a maleb významné umělecké osobnosti slovenské výtvarné scény Evy Fišerové. Proslavila se v oboru skleněné skulptury. Svá díla autorka představila v mnoha světově známých galeriích. Výstava v galerii Nová síň tak představuje výběr její rozsáhlé tvorby. Výstavu lze navštívit do 4. srpna.
Výtvarník a grafik Josef Skalník v galerii ST.VOL

Galerie ST.VOL uspořádala ve spolupráci s českým výtvarníkem a grafikem Josefem (Joskou) Skalníkem prodejní výstavu jeho obrazů s názvem Sny – Situace – Hry. Absolvoval SUPSŠ v Praze obor Užitá a propagační tvorba. Pracoval například jako malíř písma a dekorací ve Státním divadelním studiu, jako výtvarník v Činoherním klubu, v redakci Revolver Revue, v Lidových novinách nebo originálním videožurnálu. Po sametové revoluci se stal jedním z poradců Václava Havla, který ho pověřil vytvořením nové podoby státního znaku. Výstava bude k vidění do 30. srpna.
Lidová architektura v Trmalově vile

Do 11. srpna můžete v Trmalově vile navštívit dvě architektonické výstavy týkající se lidových staveb. První z nich nese název Lidová architektura Čech, Moravy a Slezska a druhá se jmenuje Lidová roubená architektura Kladského pomezí. V rámci výstavy a vernisáže proběhla i malá oslava Dnů lidové architektury. K vidění zde jsou například lidové stavby z obcí Buk, Bušanovice, Dolní Nakvasovice, Dvory, Předslavice, Radhostice, Tvrzice, Vlachovo Březí nebo Koječín, Křtětice, Lažiště, Mahouš, Zechovice aj.
Anders Grønlien ve Final klubu

Sítotisky a papírové práce norského výtvarníka Anderse Grønliena můžete vidět do 15. srpna ve Final klubu. Výstava nese název Return to the Bottomless Pool of Mnemosyne. Tento mladý norský výtvarník se dle slov kurátora výstavy Lukáše Válka zabývá technikou malby, kresby, instalacemi a prostou akcí k navození mystického téru. Zda se mu to povedlo, se přijďte přesvědčit do Final klubu už sami.