Silvie Milková ve Fotograf gallery

Nemožnost přeskočit talíř. To je název současné fotografické výstavy Silvie Milkové, která se koná do 9. srpna ve Fotograf gallery. Absolventka fotografického ateliéru Pavla Baňky v Ústí nad Labem se věnuje nejen fotografii, ale také videu a realizacím ve veřejném prostoru. Kurátor výstavy o tvorbě Silvie Milkové říká: „Způsob její tvorby nelze jednoznačně shrnout. Můžeme jej do jisté míry popsat jako konstrukt z fragmentů skutečnosti, na které žádná reakce není adekvátní.“
Podoby setkání Davida Černého v Café Barrande

Pražské Café Barrande je přírodovědnou a geologickou kavárnou v příjemném prostředí. Do 31. července je zde k vidění výstava mladého výtvarníka Davida Černého, který se věnuje malbě, ilustraci a vytváří zajímavé objekty. Lépe řečeno přetváří objekty v objekty nové. Výstava nese název Podoby setkání. V Café Barrande tak můžete spatřit poštovní schránky, kus židle nebo podobizny na papírových táccích.
Štěpán Vrbický: Bukurešť - sen, nebo realita?

Galerie Rumunského kulturního institutu připravila ve spolupráci se Štěpánem Vrbickým výstavu kreseb s názvem Bukurešť ve snu, realitě a ve vzpomínkách. Stejně tak jako někomu učaruje Paříž nebo Londýn, Štěpán se zamiloval do Bukurešti. Výstava, kterou zde uvidíte, je součástí projektu, který nejlépe vystihují slova samotného autora. Jedná se o „kolekci kreseb o myšlenkách obracejících se k minulosti, přítomnosti a budoucnosti konkrétního místa“. Výstava bude otevřena do 30. srpna.
Štěpán Grygar a jeho fotografie z Pekingu v galerii GAMU

Až do 1. září můžete navštívit fotografickou výstavu snímků Štěpána Grygara, které pořídil v Pekingu. Výstava nese jednoduše název Peking. Jedná se o barevné fotografie pořízené v letech 2011–2012. Grygarova fotografická tvorba se vyvíjela od fotografického vizualismu v 70. letech přes syntézu konceptuálního přístupu a reflexe či analýzy fotografického média v 80. letech. Dá se zařadit k postkonceptuálním tendencím české fotografie.
Tipy k poslechu rádia - Macbeth a Bouře
Hned dvakrát se bude v sobotu 20. července
stanice Vltava inspirovat dílem Williama Shakespeara. Rozhlasovou verzi
Macbetha, kterou režírovala v roce 2001 Lída Engelová, uvede ve 14 hodin.
Zpěvohru o třech dějstvích Bouře od Zdeňka Fibicha má na programu ve
20 hodin. Jde o rozhlasovou nahrávku opery z roku 1950. Rozhlasového
autora Karla Tachovského si Vltava připomene v úterý ve 21:30 hrou Chatrná
paměť pana Z.
Japonské techniky malby Simony Němcové v Galerii Perla

V Galerii Perla na Jánském vršku v Praze se koná prodejní výstava Simony Němcové s názvem Květy / Červené tóny července (květy malované na hedvábí, sumi-e malby na rýžovém papíře a ikebany z kolorovaného porcelánu). Simona Němcová začínala malbou na hedvábí. Ta ji dovedla k tradiční japonské technice malby zvané sumi-e. Tato technika spočívá v malbě tuší. Simona Němcová ztvárňuje především krajinu, město, zvířata a květiny. Výstava v Galerii Perla potrvá do 4. srpna.
Kavárna Kimla's Coffee připravila tentokrát výstavu kaligrafi

Kavárna Kimla's Coffee na Valdštejnském náměstí v Praze připravila ve spolupráci s autorkou výstavy Petrou Vitáskovou výstavu kaligrafií. Absolventka japonské umělecké školy Nihon Shodou Kyoiku Gakkai v Tokiu studovala také v ateliéru mistryně kaligrafie Akiko Crowther. Poté složila zkoušku Shi kyo, díky které může kaligrafii vyučovat. V kaligrafii se nadále zdokonaluje. Základním materiálem pro její tvorbu je japonský papír. Využívá však také různé textilie, plátno nebo keramiku. Výstava zde bude k vidění do 17. července.