(A)Void gallery zahájila léto výstavou Lu Jindrák Skřivánkové

Jen do 12. července můžete navštívit v (A)Void gallery první letošní letní výstavu, která se v (A)Void gallery koná. Své dílo zde představuje Lu Jindrák Skřivánková. Výstava nese název Mezistupeň. Autorka výstavy vystudovala pražskou AVU, ateliér Michaela Rittsteina. Její obrazy jsou v podstatě takový deník z jejích cest, zaznamenaný na plátno formou snových architektur. Beton, asfalt, Skandinávie, to všechno jí učarovalo a to všechno můžeme najít v jejím díle.
Oslava prvního roku existence prodejní galerie Morna

Do 31. srpna můžete v galerii Morna navštívit výstavu s názvem Nový (k)rok, kterou prodejní galerie Morna oslavuje první rok své existence. Výstava vám představí díla Luboše Vetengla, Martina Mulače, Tomáše Honze, Jakuba Tytykala, Evy Vápenkové, Barbory Krninské, Kateřiny Klapkové a Jindry Kratochvíla. V den vernisáže zde vystoupila skupina Rapublica.
Hráči Dana Trantiny v Divadle Komedie

Do 31. července můžete v Divadle Komedie navštívit výstavu Dana Trantiny s názvem Hráči, na níž ztvárnil kmenové herce Pražského komorního divadla. Výstava je přístupná vždy hodinu a půl před představením, na návštěvě v jiném čase je možné se domluvit s obchodním oddělením divadla. Katalog k výstavě lze zakoupit v pokladně divadla nebo u hledištního personálu. Jelikož se jedná o poslední výstavu v Divadle Komedie, které ukončí svoji činnost, doporučujeme k návštěvě. Těžiště tvorby Dana Trantiny spočívá především v razantní expresivně laděné malbě, kde práce s barvou představuje dominantní polohu tvorby a je povýšena nad obsah díla.
Hra světla

Do 31. srpna můžete v Jindřišské věži navštívit charitativní výstavu věnovanou podpoře zdravotně postižených dětí nazvanou Hra světla. Na výstavě uvidíte fotografie Michala a Renaty Ebrlových a kresby Martiny Vopěnkové-Ebrlové. Vernisáž byla spojena s aukcí fotografií, jejíž výtěžek bude věnován klubu Pohoda Svitavy. Více informací, včetně toho jak můžete přispět, najdete na www.pohoda-svitavy.cz.
Přehlídka současného britského umění

Do 23. září můžete v Domě U Kamenného zvonu navštívit výstavu s názvem London Twelve: Současné britské umění. Londýnská umělecká scéna je neobyčejně rozmanitá a proměnlivá, nevévodí jí žádná konkrétní snadno zařaditelná a definovatelná škola či skupina. Oplývá talentovanými tvůrci, neustále se vyvíjí a obměňuje. Pokroky dosahované v oblasti techniky vytvářejí spolu se společenskými a kulturními změnami rámec pro rozšiřování pole působnosti tvorby a otevírají nová východiska pro umělecké hledání. Současně s tím přicházejí i nové podněty pro tradiční námětové okruhy, jakými jsou například umělecké uchopování přírodních témat a otázek identity, jež umělci vřazují do nových kontextů, a to jak esteticky vytříbených, tak provokativně podvratných. Přehlídka tak nabízí individuální pohled na současné dění, jakousi momentku zachycující dynamickou a subjektivně rozrůzněnou množinu rozptýlených, a přesto vzájemně propojených tvůrčích dějů. Výstava vedle sebe řadí jednak různé generace umělců, jednak tvůrce již zavedené a nastupující. Jednotlivá díla jsou prezentována s estetickým záměrem co nejlépe využít jedinečného ducha a přirozených dispozic Domu U Kamenného zvonu.
Goya na Kampě

Prázdninové pozvánky na výstavy zahájíme unikátní výstavou Goyovy vize, která bude k vidění až do 30. září v Muzeu Kampa. Výstava představuje jedinečnou možnost seznámit se s grafickým dílem jednoho z nejvýznamnějších umělců všech dob, Francisca de Goyi (1746–1828). Návštěvníci uvidí více než 80 leptů a akvatint ze čtyř umělcových cyklů (Caprichos – Rozmary, Proverbios – Přísloví, Los desastres de la guerra – Hrůzy války a Tauromachie – Býčí zápasy), zapůjčených z grafické sbírky Národní galerie v Praze. Goya, mistr grafických technik, používal tento prostředek ke svobodnému vyjádření svých vizí a k odsouzení morálního a společenského úpadku své doby.
Tipy k poslechu rádia - Tři mušketýři
Dobrodružný seriál podle knihy Alexandra
Dumase Tři mušketýři bude od neděle 8. července vysílat každou neděli
v 10:30 stanice Praha. Natočil ho v roce 1995 režisér Jiří Horčička.
Už od pondělí 2. července bude Vltava vysílat vždy v 8:30 ve všední
dny tradiční letní četbu na pokračování. A nejprve to bude desetidílná
četba z Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Další lahůdka
čeká posluchače Vltavy o prázdninách každou středu ve 21:45. To se
totiž bude reprízovat výběr ze série pořadů Setkání u kulatého
stolku. Řeči povedou Ivan Vyskočil, Jiří Just, Přemysl Rut, Jan Klusák a
Michal Lázňovský. 5. a 6. července jsou státní svátky. Praha i Vltava
proto nabídnou více mimořádných pořadů. Na Praze půjde především
o přímé přenosy bohoslužeb ve čtvrtek v 10:30 a v pátek v 15 hodin,
ale ke slovu přijde po oba dny krátce po poledni také Dobrodružství lišky
Bystroušky. Pátek bude na Vltavě částečně Dnem s Beethovenem a ve
čtvrtek ve 20 hodin se s hrou Vladimíra Zajíce Od nešpor do primy
dostaneme do časů Václava III.