Víte, co zvýší návštěvnost vašeho webu pro muže?
Provozujete-li webový portál, pak jistě moc dobře víte, jak je náročné dostat na něj uživatele. A ještě náročnější je ho na webu udržet. Existuje však celá řada způsobů, jak uživatele zaujmout. Máme-li na mysli mužskou populaci internetových brouzdalů, mohly by je zaujmout ladné křivky spoře oděných dívek. Rada je tedy jasná – umístěte na své webové stránky sličnou dívku a budete mít o návštěvnost postaráno. V praxi je to však mnohem komplikovanější. Ptáte se proč?
Blízkovýchodní konflikt a demonstrace historické i současné provázanosti Evropy a Blízkého východu

Až do 20. dubna bude v Doxu otevřena velká a významná výstava Middle East Europe. Současná mediální realita se vyznačuje snadnou dostupností obrazů zachycujících války a etnické konflikty probíhající kdekoli ve světě. Dobrým příkladem tohoto jevu jsou záběry z Izraele a okupovaných území, které běžný obyvatel Západu zná i přesto, že nikdy Blízký východ nenavštívil. Výstava Middle East Europe prezentuje díla evropských umělců reagujících na blízkovýchodní konflikt v přímé konfrontaci s pracemi jejich palestinských a izraelských kolegů. Zároveň projekt demonstruje historickou i současnou provázanost Evropy a Blízkého východu.
Martina Hozová: "Hledání určité duchovní dimenze má naprosto zásadní význam."

Martina Hozová se narodila ve znamení Blíženců 14. června 1971 v Hradci Králové. Je absolventkou SPŠ sochařsko-kamenické v Hořicích v Podkrkonoší a Akademie výtvarných umění v Praze, kde v letech 1989–1995 studovala sochařství v ateliéru prof. Karla Nepraše a v letech 2006–2008 v rámci programu CŽV obor restaurování sochařských uměleckých děl u prof. P. Siegla. Tvorbu Martiny Hozové reprezentují sochy, koláže, kresby a malby. Obsahově je jejím ústředním tématem zájmu člověk, konfrontovaný na jedné straně se sebou samým, se svojí spiritualitou a pudovostí, a na straně druhé se společností, s jejími náboženskými, etickými a společenskými normami.
Přepadení ukazuje, že Francouzi si umí ochránit své občany

Francouzský snímek režiséra Juliena Leclercqa Přepadení popisuje dramatické události, které se odehrály v prosinci roku 1994. Tehdy na letišti v Alžíru unesla čtveřice teroristů letadlo, které se mělo vypravit na let do Paříže. Od momentu, kdy se tito muži zmocní létajícího stroje, sleduje film tři dějové linie: to, co se děje uvnitř letadla, snahu francouzských státních složek vymyslet nejlepší záchranné řešení a hektické přípravy zásahové jednotky (GIGN) před možným pokusem o osvobození pasažérů.
DVD novinky: Prohibici v Paříži neradi

Konzumace zakázaného alkoholu, nezávislý sex, prapodivné potvory z vesmíru, Ernest Hemingway, Pablo Picasso, Salvador Dalí, zdá se, že DVD novinky obsahují zase všechno důležité. A stačila k tomu pouhá čtveřice filmů. Super 8, Půlnoc v Paříži, Kamarád taky rád a pro hltače seriálů Impérium – Mafie v Atlantic City.
"Forma bojuje s obsahem - Mutina bojuje s obrazem"

Do 21. února bude v Kavárně 3plus1 otevřena výstava obrazů Petra Mutiny. Výtvarník Petr Mutina v roce 2011 úspěšně absolvoval Fakultu umění Ostravské univerzity. „Forma bojuje s obsahom, Mutina bojuje s obrazom. Optimistické až idylické scenáre rodáka z Hrabovej. Vláčik, nanuk, plastelína a drak spoločne bojujú za veselšiu náladu nás všetkých.“ To jsou slova, která charakterizují výstavu Petra Mutiny nejvýstižněji.
Život v Praze, Paříži a Berlíně tak trochu jinak

Do 20. února je v Napa baru a galerii k vidění fotografická výstava Davida Těšínského s názvem Život na ulici. Jedná se o výstavu fotografií sociálního dokumentu a volné tvorby, kde David Těšínský vystavuje kousky ze sérií All along the Watchtower o lidech závislých na drogách v Praze, sérii Prolonged weekend in Paris o „jiné“ tváři Paříže a sérii Chutes and Ladders o subkulturách v Berlíně.