Jednorázovka v Pavilonu

V Pavilonu v Mostecké ulici se 5. srpna odehrála jednorázová situace č. 9. David Hřivňacký zde představil svá konceptuální trička. Každý, kdo přišel, tričko dostal. Program Situace v Galerii Pavilon se skládá ze série jednovečerních situací, během kterých jednotliví autoři nebo umělecké skupiny představí krátké konstelace, gesta, která se mohou pohybovat kdekoli v linii site specific instalace až performance.
Lidé a svět Davida Těšínského

Cestovatel a fotograf David Těšínský prezentuje své fotografie z cest v restauraci La Casa Blů do 11. září. Těžištěm jeho tvorby jsou lidé, jak nám napovídá i samotný název výstavy Lidé a svět. Těšínského zajímají především lidské příběhy, individualita, síla emocí a pocitů. Fotografování se věnuje již přes šest let. Na této výstavě jsou k vidění snímky ze sérií Neuvěřitelné děti ze slumu Thapathali z Nepálu, Happy Holi! z Indie, Každodenní Indie, Pouliční příběhy mladých lidí v Nepálu, Life in Ukraine atd.
Zrození planety opic značí konec lidstva i letní filmové sezóny

Letní filmová sezóna se kvapem blíží ke svému konci, a než se dočkáme mírně opožděné premiéry Kovbojů a vetřelců, velmi zpožděného Green Lanterna a absolutně směšně odložené Super 8, přicházejí opice. Může se to zdát jako krok zpět vracet se k lidoopům, ale remake ze světa Planety opic se pokouší nejen posunout hranice možností digitálních kouzel. Zároveň se snaží nehanobit své kořeny, jak se to málem podařilo Timu Burtonovi s verzí z přelomu tisíciletí.
Jana Wallace - poprvé v Praze

V Písecké bráně naproti letohrádku Belveder se koná výstava unikátních fotografií Čechoameričanky Jany Wallace Svobodové. Žije v Los Angeles a tam také tvoří. Po úspěšných výstavách v Kalifornii vystavuje také v Praze. Fotografie oceánu, pouště a života okolo nich. To jsou témata výstavy, kterou je možné v blízkosti letohrádku zhlédnout do 3. září.
S Lužaičovými za duhou

Ve foyer Státního úřadu pro jadernou bezpečnost v Praze jsou do 2. září k vidění olejomalby manželů Snežany a Dragomira Lužaičových. Výstava nese název Za duhou. Snežana se narodila v Sarajevu, kde vystudovala filozofickou fakultu, obor anglický jazyk a literatura. V současné době vyučuje angličtinu na uměleckoprůmyslové škole v Praze. Manžel Dragomir vystudoval v Sarajevu elektrotechnickou fakultu. Malbě se věnuje od roku 1970. Přijďte se podívat na výstavu obrazů dvou lidí, kteří svůj koníček nenechali v podobě snu, ale stal se jim realitou.
Výběr z Artbanky

V domě U Zlatého prstenu v Praze se do 4. září koná výstava výběru z děl Artbanky. Pokouší se především představit díla čerstvých absolventů uměleckoprůmyslové školy v Praze, jež jsou méně známí než tvůrci Start-Upu, kteří již byli v minulosti prezentováni. V českém prostředí jako první prosadila myšlenku odstartování kariéry prostřednictvím nákupu děl a jejich následného pronajímání Galerie Dvorak Sec Contemporary. V zahraničí vznikla již před lety a úspěšně funguje.
Fotoreportáž z Letní filmové školy

Desetidenní filmový ráj skončil. Počet jeho návštěvníků, který se přiblížil šesti tisícům, ukázal, že v České republice je o přehlídku podobného typu stoupající zájem. Převedeme-li si ale toto na první pohled nic neříkající číslo do každodenního festivalového dění, vyjde nám rovnice, že čím více lidí, tím méně „lidsky“ komfortní festival.