DOX představuje současnou tvorbu Radima Labudy

Centrum DOX v současné době představuje práce Radima Labudy. Výstava nese název Aspekty Velkého muže a potrvá do 17. října. Autor výstavy zde prezentuje tvorbu, která vznikla z jeho projektu, na němž usilovně pracoval dva roky. Jádrem tohoto projektu je dle autorových slov „mýtus o Velkém muži, archetypu dnešního člověka“. Radim Labuda pochází ze Slovenska. České veřejnosti je pravděpodobně znám díky Ceně Jindřicha Chalupeckého, kterou získal v roce 2008.
Tipy k poslechu rádia - Dítě čarodějky
Dítě čarodějky je rozhlasová hra Luigiho
Santucciho, jejímiž hlavními postavami jsou matka a její nenarozené dítě,
které s ní vede dialog. Roli dítěte hraje Jitka Molavcová. Vltava hru
odvysílá ve čtvrtek ve 20 hodin. Protože v sobotu zemřel Ilja Hurník,
odvysílá Vltava v úterý ve 21:30 jeho hru Klavíristé. V sobotu uvede ve
22 hodin Dvojka rozhlasovou mikrohru Ilji Hurníka Nastuzení z bažin. Ve
středu 11. září má Vltava od 20 hodin na programu skladbu Juraje Filase
Requiem Oratio spei. Jde o vzpomínku na 11. září 2001 v New Yorku,
věnovanou i všem dalším obětem terorismu.
Dvě ženy a jejich vzpomínky na Afriku v Obrazárně Kamenný stůl

Do konce září je v Obrazárně Kamenný stůl k vidění výstava Emily Kirby a Radu Tesaro s názvem Vzpomínky na Afriku. Tyto dvě ženy spojuje nejen malířství, ale i africký kontinent. První z nich – Emily Kirby – se v Africe přímo narodila, konkrétně v rodině s malířskou tradicí. Pochází ze Zambie. Inspiruje se lidmi kolem a divokým životem. Radu Tesaro, rodačka z Prahy, cestovala a studovala po světě. Až roku 2004 přijela do Zambie, kde přišla na chuť poklidnému životu, který jí umožnil se malbě věnovat naplno. Hlavními tématy obrazů Radu Tesaro je divoká zvěř, africká krajina, ale i portréty Afričanů.
Jak jsem vybíral kytaru... (1. díl)

Vždy mě lákaly různé koncerty a festivaly. Obdivoval jsem každého kytaristu na pódiu a představoval jsem si, že jsem v jeho kůži a hraji pro dav fanoušků. Má touha vyvrcholila tím, že jsem se rozhodl koupit si svou první kytaru. Vzhledem k možnostem na našem trhu jsem měl z čeho vybírat.
Pocta Václavu Boštíkovi v galerii Smečky ke 100. výročí malířova narození

Až do 6. listopadu potrvá v galerii Smečky výstava ke 100. výročí narození malíře Václava Boštíka s názvem Dělení prostoru – a co zbylo… Jsou zde představeny významné Boštíkovy práce, jejichž tématem je dělení a interpretace prostoru. Cílem Boštíkovy tvorby bylo dotknout se samé podstaty světa, jeho forem a rozměrů, nejen matematických a geometrických, ale i duchovních.
Slavný „trpaslík“ Kurt Gebauer v Artinboxu

Pouze do 20. září můžete ještě navštívit v galerii Artinbox jedinečnou výstavu s názvem Kurtura v Perlovce aneb Podzemní pelmel krásy a vlastenectví. Sám pojem „kurtura“ napovídá, že se jedná o výstavu sochaře a fotografa Kurta Gebauera. Výstava v Artinboxu je průřezem Gebauerovy tvorby od 60. let do současnosti. K vidění jsou zde především fotografie doplněné videi malbami, sochami a objekty slavného „trpaslíka“ Kurta Gebauera.
Židovské hřbitovy očima Tomáše Valíka

Galerie St.Vol připravila ve spolupráci s Tomášem Valíkem fotografickou výstavu s názvem Židovské hřbitovy. Autor výstavy je veřejnosti znám více v roli filmového a divadelního herce. Kromě hraní se však věnuje také psaní a fotografování. Tomáš Valík říká, že fotografovat začal pod vlivem svého otce, který ho k focení dovedl: „Fotím rád, jdu po světle.“ Výstavu o židovských hřbitovech lze navštívit do 31. října. Vystavené fotografie můžete i zakoupit.