výtvarné umění
Niterná queer poetika podle Dariny Alster

Dne 14. srpna proběhla na Piazzetě Národního divadla improvizovaná performance s názvem Amphibious flower. Uspořádala ji intermediální umělkyně Darina Alster a napojila se tak na energii Matky Země. O své akci říká: „V rámci Prague Pride jsem vytvořila performanci, kde jsem pracovala s niternou queer poetikou v kontextu s vlastní dvojjediností budoucí matky. Moje tělo se v performanci stalo transparentem duhové květiny, která chce poukázat na hravost, tvořivost a estetiku LGBT komunity. Květina je obojživelná, dvoupohlavní a vykazuje i jiné známky dvojakosti: odvážná a křehká zároveň, touží ochraňovat a být chráněna, aby mohla rozvíjet a předávat svoje poselství.“
Nehasnoucí hvězdy Therese Rosier

Do 8. září je v kavárně a cukrárně Alchymista otevřena výstava výtvarnice Therese Rosier s názvem Nehasnoucí hvězdy. Jedná se o portréty hvězd českého filmu 30.-40. let minulého století. Therese Rosier, vlastním jménem Tereza Ester Vacková, se věnuje portrétům technikou akvarelu. Miluje vintage retro styl a propaguje pin-up art.
Lukáš Janičina v Orcu představuje městského člověka

Pouze do 24. srpna je k vidění ve foyer funkcionalistické budovy Orco Bubenská fotografická výstava Lukáše Janičiny. Výstava nese název Persona Urbana. Jak sám název výstavy napovídá, představuje zde autor výstavy soubor černobílých fotografií člověka v městském prostředí. Lukáš Janičina cestuje, fotografuje a publikuje.
AAAA: Petra Herotová a Jan Nálevka v galerii 35m2

Výstava s názvem AAAA Petry Herotové a Jana Nálevky se koná v galerii 35m2 do 1. září. Jedná se o konceptuálně grafickou výstavu. Tvorbu Petry Herotové charakterizuje kresba, která je hlavním médiem, se kterým výtvarnice pracuje. Buď na papíře, nebo pomocí instalací a objektů. Jan Nálevka se prezentuje instalacemi. Markéta Kubačáková o autorovi říká: „Nálevkovy instalace jsou často založené na reálných produktech či postprodukci řídící se důsledným dodržováním metody.“
Podoby bytí podle Barbory Klimszové

Konceptuální výstava fotografií Barbory Klimszové s názvem Podoby bytí je k vidění do 21. září v Long Tale Café. Studentka plzeňské univerzity oboru ilustrace a grafický design je spolu s Eliškou Lhotskou a Ondřejem Vicenou členem studia VNUK, ve kterém dochází k propojení designu šperku s teorií umění a grafikou.
Maličkosti Hany Dvořáčkové

Maličkosti. Tak se jmenuje výstava malířky Hany Dvořáčkové v galerii a rámování Amadeus, která je přístupná do konce srpna. Hana Dvořáčková je dcerou akademického malíře Bohumila Čížka. Kromě malby se věnuje i kreslení. O své práci autorka říká: „Ke své tvorbě mohu říci, že maluji tak, jak cítím. Snažím se ztvárnit motiv v jeho bezprostřednosti. Vyjádřit jej výraznými konturami a příjemnou, harmonickou barevností a tento prožitek přenést na diváka. Nechci jej přitom nutit k meditacím o duchovních rozměrech a astrálních silách, ani mu neslibuji proniknutí do podstaty světa. Mé obrazy a kresby jsou vyjádřením přirozené radosti z krásy, která nás obklopuje a kterou v chvatu každodenních starostí mnohdy neprávem opomíjíme.“
Peter Meluzin pohledem Radislava Matuštíka

Výstava dokumentace konceptuálních akcí a výstav s názvem Peter Meluzin pohledem Radislava Matuštíka je jednou z dalších výstav prezentujících slovenské výtvarné umění. Konceptualista Peter Meluzin ve své tvorbě prolíná akční umění s videoinstalací. Teoretické dílo Radislava Matušíka spoluvytváří základy současné slovenské kultury. Výstava se koná ve Slovenském institutu a potrvá do 4. září.