výtvarné umění
Živly v každém z nás

Pouze do 30. června můžete v Clam-Gallasově paláci navštívit výstavu zajímavých fotografií nazvanou Živly v každém z nás (Tango elemental). Výstavu pořádá organizace Prameni, o. p. s., v rámci svého festivalu Tango Alchemie elemental společně s Letním domem, který vystavuje mandaly čtyř živlů. Vystavujícími fotografy jsou Daniel Käsmayr, Marie Kříženecká, Lucien Lecarme, Ishka Michocka, Yecid Murillo, Jiří Svoboda, Nolwenn Treguer a Thomas William Walsh.
Památky trochu jinak

Do 15. července můžete v Rock café vidět výstavu fotografií s názvem Odhalené památky. Výstava nabízí netradiční pohled na tři zámecké objekty prostřednictvím stylizovaných fotografií Stanislava Honzíka. Jde o neziskový projekt studentek Arts Managementu na VŠE (FPH) v rámci vedlejší specializace Multimediální komunikace (FIS), za podpory Fakulty podnikohospodářské. Více informací najdete na http://www.facebook.com/…
Členka HURA collective Kateřina Bažantová - Ktaiwanita v Mad Baru

Do 8. července můžete v Mad Baru navštívit výstavu Kateřiny Bažantové alias Ktaiwanity s názvem Pimp My Ride. Mladá výtvarnice Kateřina Bažantová aka Ktaiwanita je členkou HURA collective, absolventkou ateliéru televizní a filmové grafiky u doc. Jiřího Barty na VŠUP. Žije a tvoří v Praze. Na televizní a filmovou grafiku navázala prací pro televizi. Ve své volné tvorbě se mimo animace věnuje malbě, grafice a zajímá ji propojování médií.
Mirka Křivánková a její putovní výstava - tentokrát v Hradci Králové

Zhruba do 3. července můžete navštívit v Galerii AMB, Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové, výstavu fotografky Mirky Křivánkové s názvem Život kolem nás. Jde o putovní výstavu, kterou zahájila v Městci Králové, ve svém rodišti. Sledováním a zachycováním života kolem sebe objektivem fotoaparátu se Mirka Křivánková zabývá dlouhodobě. Zvěčňuje na svých snímcích také venkovské tradice, které jsou některým už dnes neznámé. Jedno z jejích děl dokonce visí v USA. V rámci výstavy mohou návštěvníci vidět také asi nejznámější Mirčinu fotografii Káva, která je vystavena také v ateliéru u její kamarádky v Americe.
Petr Schel opět v zahradě Slovanského domu

Do 30. září můžete v zahradě Slovanského domu vidět výstavu projektu Archa naděje a Petra Schela s názvem Sochy. Autor výstavy žije a pracuje v malebné obci Slavče u Českých Budějovic. S oblibou pracuje technikou páleného kameninového střepu, inspiruje ho ale i mramor a dřevo. Před čtyřmi lety navázal spolupráci s majiteli Slovanského domu v Praze Na Příkopě, v jehož zahradě každoročně vystavuje svá díla. Letošní projekt Archa naděje koncipuje jako vícežánrový. Jeho monumentální plastika archy vytvořená ze dřeva se spolu s kameninovými sochami zároveň stává pódiem a scénickým prostředím pro živá vystoupení hudebníků a herců, kteří dokáží šířit naději.
Václav Havel: disident, prezident, umělec a občan

Do 6. července můžete v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice navštívit výstavu s názvem Prezident Václav Havel (Fotografie 1988–2011). Výstava je vzpomínkou na Václava Havla, od jehož úmrtí uplyne 18. června půl roku. Nejde ale o vzpomínku sentimentální nebo pietní. Snímky připomínají Václava Havla vesměs plného síly, živoucího, aktivního, veselého a často i rozverného. Nepopisují jeho prezidentské počiny, ale spíš okamžiky kolem nich či chvíle soustředění, nebo naopak uvolnění po státnickém vypětí. Nechávají diváka pohlédnout na scénu velké politiky a její hráče bez obvyklého patosu, s mírnou nadsázkou a vtipem. Autoři výstavy se drželi časové osy, na níž se z dramatika a disidenta Václava Havla stal prezident republiky a poté z prezidenta opět umělec a občan.
Vize Kamila Lhotáka v Moderně

Až do 9. září můžete v galerii Moderna navštívit výstavu Kamila Lhotáka s názvem Balony, křídla, vrtule. Lhotákova výstava představuje zcela nezaměnitelné obrazy, kresby a grafické listy, ve kterých s nostalgií a romantikou hledíme na technické zázraky 20. století. Výstava je doplněna také osobními věcmi, fotografiemi, dopisy a částí ateliéru, ve kterém Kamil Lhoták tvořil v letech 1954–1955. V téměř v 80 exponátech můžeme obdivovat poetické Lhotákovy vize.