výtvarné umění
Svět motorek očima Michala Cetkovského

Pouze do 20. června máte možnost navštívit v galerii Ars Diva výstavu Michala Cetkovského s názvem Motorky a jiné závislosti. Michal Cetkovský se věnuje především kresbě tužkou a tuší. Spolupracoval s řadou významných českých grafiků či malířů. Jmenujme např. Adolfa Borna, Michaela Rittsteina nebo Jana Švankmajera. Cetkovského charakterizují často kolorované kresby. Kromě práce na zakázku se věnuje též volné tvorbě.
Co vše z výtvarna nabízí Tančící dům

Až do konce srpna lze ve 2. patře Tančícího domu zhlédnout výstavu mladého malíře Tomáše Němce s názvem Pokoj s matrací. Zde vystavená díla Tomáše Němce jsou výběrem prací evokujících jeho „nespoutaný, vášnivý a zároveň střídmý až asketický život“. Zároveň můžete v Tančícím domě navštívit výstavu obrazů malíře Adama Jílka s názvem Mezi silnicí, ránem a polem a stálou expozici, jejíž součástí jsou modely Tančícího domu a promítání dokumentu o něm samotném.
3D svět Adama Martinakise

Do konce června je v galerii ABF k vidění výstava mladého polského 3D grafika, animátora a výtvarníka Adama Martinakise. Propagátor nových technologií pracuje s 3D digitálním obrazem, digitálním videem, animací a novými médii. Kromě tvorby též o těchto nových technologiích vyučuje a přednáší. Dále své zkušenosti předává v oblasti designu, designu interiérů, keramického designu a grafiky.
Krajina Jaroslava Valečky v kavárně Era

Do 28. července lze navštívit v galerii kavárny Era svět výstavu malíře Jaroslava Valečky s názvem Démanty noci. Výtvarníka Jaroslava Valečku charakterizuje především kresba a malba, klasická forma a výrazový symbolismus. V galerii kavárny Era jsou k vidění jeho krajiny, které namaloval v letech 2013–2014. Dle slov kurátora výstavy Josefa Záruby-Pfeffermanna „sahá Valečkovo umění k dílu romantického malíře Caspara Davida Friedricha. Friedrich není spjat s Valečkou jen inspirací v severočeské krajině. Valečka z jeho obrazů čerpá bravurní využití barevné perspektivy a totemické umístění postav, jejichž pohled ovšem již dávno nemíří vstříc prozářené věčnosti“.
Zdánlivě "odložené" obrazy, drobné plastiky a kameny Ivany Šlitrové v královéhradecké kapli na Rožberku

Do 26. června potrvá výstava královéhradecké výtvarnice Ivany Šlitrové, která je k vidění v kapli Neposkvrněného Početí Panny Marie na Rožberku na Slezském Předměstí v Hradci Králové. V rámci tzv. Noci kostelů, která proběhla 23. května, byla zpřístupněna půda kaple. V těchto voňavých a proteplených prostorách nainstalovala autorka výstavy svá díla. Dle Ivaniných slov „pozornému a vnímavému oku a srdci neunikne atmosféra ticha a hloubky“. Výstava je přístupná vždy od středy do pátku v 17.30 – nutno požádat paní kostelnici o klíče. Dále pak v neděli v 10.30 hodin.
Fotografická výstava Vladimíra Bruntona v restauraci Epopey

Až do 10. září bude probíhat v restauraci Epopey v designovém hotelu Fusion prodejní výstava fotografií Vladimíra Bruntona. Rakovnický rodák patří právem mezi fotografickou elitu. Nenechal se zlákat moderními technologiemi. Fotografuje pouze s velkoformátovým fotoaparátem s deskovým černobílým filmem. V poslední době je znám Vladimír Brunton i díky svému poslednímu projektu portrétů osobností. Fotografoval např. Tomáše Baťu, Miloše Formana nebo Arnošta Lustiga.
Tomáš Miro Záhořík v Luka Lu

V galerii restaurace Luka Lu je možné zhlédnout výstavu trutnovského rodáka a výtvarníka Tomáše Miro Záhoříka s názvem Básník energie a jiné příběhy. V současné době působí jako psychosociální poradce a terapeut Střední školy aplikované kybernetiky s. r. o. v Hradci Králové. Je absolventem pětiletého výcviku v psychodynamicky a hlubinně orientované psychoterapii SUR s arteterapeutickým zaměřením, dvouletého akreditovaného kurzu v artefiletice a arteterapii i dalších kurzů pro arteterapeutickou práci a pomáhající profese. Jako lektor se podílí také na workshopech expresivní malby s arteterapeutickým přesahem. Výstavu je možné navštívit do 30. května.